Jak zastavit vypadávání vlasů

Jak zastavit vypadávání vlasů

Stárnutí a genetika může způsobit vypadávání vlasů. Základní příčina vypadávání vlasů ovlivňuje to, jaké ošetření bude nejúčinnější. V závislosti na příčině vypadávání vlasů mohou určité praktiky a ošetření pomoci posílit nebo znovu dorůstat vlasy. může mít vliv na růst vlasů a zdraví vlasů. Změny stravy mohou zahrnovat:

Jíst extra bílkoviny

Studie z roku 2017 zjistila, že několik účastníků, kteří trpí ztrátou vlasů, mělo nízký příjem bílkovin a aminokyselin. Vědci musí provádět další studie, aby prozkoumali, zda nutriční nedostatky se týkají vypadávání vlasů.

Po středomořské stravě

Studie z roku 2017 v archivech dermatologického výzkumu našla souvislost mezi bylinkami a zeleninou ve středomořské stravě a snížené riziko androgenetické alopecie nebo plešatostosti vzorů, vzorových vzorech, U mužů. Havarijní strava obvykle nevede k trvalému úbytku hmotnosti. To může vést k dočasné ztrátě vlasů.

Doplňky a léky

Některé doplňky a ošetření mohou pomoci zabránit nebo snížit vypadávání vlasů.

Při užívání multivitaminových doplňků

Studie pocházející o několik let naznačují, že vitamíny pomáhají zabránit vypadávání vlasů.

Přehled z roku 2019 v dermatologii a terapii zkoumal roli různých vitamínů a minerálů při prevenci vypadávání vlasů. Role vitamínů a minerálů při vypadávání vlasů zůstává nejasná.

Nedostatky vitamínu však mohou být rizikovým faktorem pro vypadávání vlasů. Některé vitamíny a minerály, které mohou pomoci, zahrnují:

 • Vitamin B
 • Zinek
 • Vitamin D
 • Vitamin A
 • Vitamin C
 • Vitamin E

Každý, kdo uvažuje o přijetí multivitaminového doplňku, by měl nejprve mluvit s lékařem. Nejlepší produkty obsahují všechny nebo většinu doporučených denních množství každého vitamínu a minerálu v jedné dávce.

Správa potravin a léčiv (FDA) však nereguluje doplňky stravy stejným způsobem jako léky. Společnosti třetích stran, jako jsou NSF, USP, ConsumerLab nebo zakázána kontrola látek (BSCG), mohou analyzovat doplňky pro kvalitu a poskytnout certifikát o analýze (COA). Doplňky však nevyžadují prodávání prověrky třetích stran veřejnosti. Osoba si může chtít vybrat doplňky stravy, které byly prověřeny společností třetích stran.

Podle přezkumu studií z roku 2019 je Minoxidil, který se aplikoval lokálně, léčbou pro androgenetickou alopecii u mužů i žen. Minoxidil je účinná látka v Rogaine, která je k dispozici na pultu (OTC). Autoři přezkumu uvádějí, že více výzkumu minoxidil by mohl být prospěšný.

lék na předpis finasterid (Propecia) je dalším lékem pro vypadávání vlasů na pokožce hlavy. Lze jej užívat orálně nebo se aplikovat lokálně.

Některé postupy a výrobky mohou přispět ke zdravějšímu vlasům a zabránit vypadávání vlasů. Mohou zahrnovat:

masírování pokožky hlavy

Malá studie z roku 2016 devíti zdravých mužů zjistila, že denní 4minutová masáž hlavy stimulovala růst vlasů.

Tato zjištění jsou slibná. Vědci však budou muset studovat větší vzorky, aby určili, zda jsou masáže hlavy užitečné pro vypadávání vlasů. Také známá jako terapie červeného světla, je léčba kožních problémů, které využívá červené světlo s nízkou vlnovou délkou ke stimulaci růstu buněk. Hustota a tloušťka u 48 lidí s androgenetickou alopecií.

Studie v roce 2018 zjistila, že kokosový olej může pomoci zabránit vypadávání vlasů v důsledku poškození ultrafialového světla nebo návyky péče. K tomu však je nutný další výzkum.

Použití kokosového oleje na pokožku hlavy může posílit vlasy a zabránit ztrátě poškození..

Malá studie 2021 zjistila, že dýňový olej, který se na tři měsíce aplikoval lokálně na pokožku hlavy, významně zvýšil růst vlasů u lidí s plešatou žen.

Rosemary Oil aplikovaný na Podle randomizované kontrolované studie z roku 2015 může být pokožka hlavy stejně účinná jako Minoxidil. , Následující patřily mezi éterickými oleji, které ukázaly příslib pro zvyšování růstu vlasů:

 • Jojoba olej
 • Levandulový olej
 • Peppermint Oil
 • Olej z čajovníku

Vědci stále musí provádět větší studie účinků éterických olejů na růst vlasů, aby se určila jejich účinnost pro jiné příčiny HAI R Ztráta.

pomocí kofeinových produktů

kofein v lokálních formulacích, jako je šampon a kondicionér, mohou podle přezkumu 2020 zabránit ztrátě vlasů stejně jako monoxidil. Kofein stimuluje metabolismus a proliferaci buněk.

Ženy, které používaly buď šampon nebo léčbu s pokožkou hlavy obsahující antioxidační piroctone olamin po dobu 8 týdnů, zvýšily růst vlasů a zlepšené podmínky pokožky hlavy než ženy, které používaly placebo výrobky, podle klinické studie 2021 2021 2021 2021.

Ochrana vlasů při spánku

hedvábný nebo saténový polštář může pomoci zabránit zlomení vlasů způsobené třením, zamáčením a tahání.

Spánek s mokrým Vlasy mohou zahodit prameny a mohou způsobit rozbití. Když jsou vlasy mokré, je ve zranitelném stavu. Může také zlepšit růst vlasů. Udržování čisté hlavy a vlasů může také zabránit poškození a ztrátě vlasů.

Americká akademie dermatologické asociace (AAD) doporučuje jemně masírovat šampon do pokožky hlavy, ale ne do vlasů. Asociace také doporučuje používat kondicionér po každém šamponu.

Podle přezkumu z roku 2015 by některé medikované šampony a kondicionéry mohly zabránit vypadávání vlasů. Může také pomoci vyhýbat se tvrdému ošetření, jako je teplo, curling a barviva. Může se nahromadit na kartáčích, polštářích nebo sprchových odtocích.

Většina lidí si nevšimne přirozené vypadávání vlasů, která se vyskytuje denně. Tloušťka vlasů a vlasová linie obvykle zůstávají stejné.

Lidé si s větší pravděpodobností všimnou nadměrné vypadávání vlasů, což může být způsobeno základním stavem. Příznaky nadměrné vypadávání vlasů mohou zahrnovat:

 • Náhlá ztráta vlasů
 • Ztráta skvrn vlasů
 • Znatelné ztenčení

Několik možných faktorů může způsobit nadměrné vypadávání vlasů.

Jednou z nejčastějších příčin zahrnuje genetiku. Podle recenze z roku 2019 ovlivňuje plešatost vzorů až 50% mužů a žen.

Komerční produkty by mohly pomoci zpomalit a léčit tento typ plešatění. To zahrnuje produkty, jako je minoxidil (Rogaine). Některé bezprostřední příčiny vypadávání vlasů mohou zahrnovat:

 • Chemoterapie tablety na hubnutí prostaline nebo radiační terapie
 • Hormonální změny, jako jsou změny způsobené problémy štítné žlázy nebo menopauzou
 • Emocionální nebo fyzický stres
 • Některé pevně vytažené účesy, jako jsou kukuřice nebo ponytails
 • Léky pro krevní tlak nebo rakovinu

lze vypadávání vlasů obrátit ?

Zda může se růst vlasů vrátit, závisí na příčině vypadávání vlasů. Dermatolog může určit, zda se vlasy člověka mohou samy opětovné. Vlasy mohou začít růst zpět, jakmile osoba přestane užívat léky. Úplný růst může trvat až 18 měsíců.

 • Během těhotenství může dojít k vypadávání vlasů v důsledku snížené hladiny estrogenu. Mnoho lidí také zažívá dočasnou ztrátu vlasů asi 3 měsíce po porodu. nebo radiační terapie může způsobit vypadávání vlasů, které mohou být při dokončení léčby obráceny.
 • Lidé mohou zažít vypadávání vlasů, pokud ztratí více než 20 liber.
  • injekce kortikosteroidů do plešatých nebo ředění každých 4 až 8 týdnů. AAD říká, že se jedná o nejúčinnější léčbu pro alopecia areata. 10minutový postup je nezbytný jednou měsíčně po dobu 3 měsíců, poté jednou každý 3 až 6 měsíců.
  • Shrnutí

   Lidé, kteří hledají léčbu, aby pomohli předcházet nebo znovu opětovně získat vlasy. Účinnost každé možnosti se bude lišit od člověka k člověku a může záviset na příčině vypadávání vlasů.

   Contents