WebMD: Kdy jste věděli, že máme potíže s tímto virem?

WebMD: Kdy jste věděli, že máme potíže s tímto virem?

Přečtěte si jeho názory na dokument COVID-19 a na to, co ho právě teď trápí nejvíce.

WebMD: Kdy jste věděli, že máme potíže s tímto virem?

Reich: Konec února. Mám to štěstí, že jsem ve spojení s kolegy v Itálii a během té doby začaly přicházet zprávy o zoufalství. Bylo to velmi děsivé. Vysvětlili, že to není jen respirační virus a že přemáhá nemocnice a personál. Řekli mi, ať se pokusím být připravený.

WebMD: Film se skutečně ponoří do posttraumatické stresové poruchy (PTSD), kterou váš tým stále pociťuje. Jak moc se na to dnes soustředíte?

Reich: Jsme požehnáni, že máme doktora Dennise Charneyho jako děkana Icahn School of Medicine na Mount Sinai. Je odborníkem na odolnost a skočil na to, protože tyto problémy jsou v naší mysli především. Nedávno jsme vytvořili Centrum pro stres, odolnost a osobní růst, abychom pomohli našim zaměstnancům zotavit se. Tento virus byl jako válka a z PTSD související s válečnou dobou víme, že PTSD má fáze a může trvat dlouho. Nejtěžší pro naše zaměstnance byl strach, že se nakazí nebo si nákazu přinesou domů. Pak tu byla skutečnost, že s tímto virem naši pacienti umírali sami bez přítomnosti rodinných příslušníků. Zaměstnanci zasáhli a dělali FaceTime s rodinnými příslušníky, kteří se loučili. Naši kaplani nemohli být v nemocnici, takže pokud o to rodiny požádaly, personál, zejména naše sestry, se v okamžiku smrti modlil. Byli jsme náhradou za ty rodiny, které tam nemohly být v nejkritičtější emocionální chvíli v životě, což je, když ztratíte milovanou osobu. Zakročit v tu chvíli bylo něco, co nás všechny navždy změnilo.

WebMD: Co vás teď nejvíce znepokojuje, když jsme v této fázi pandemie COVID-19? Napadá vás delta varianta?

Reich: Mám obavy, protože řecká abeceda má hodně písmen. Nejsem hloupý, ale říkám, že dokud se tento virus šíří po celém světě z velké části nekontrolovaně, každá jednotlivá infekce je pro virus šancí zmutovat a vyvinout se v něco, co je více. přenosné a potenciálně v něco, co je smrtelnější. Ve světě máme skutečné riziko a musíme nyní globálně přemýšlet o tom, jak pomoci jiným národům, které nemají zdroje, které vidíme v západní Evropě a Spojených státech, a zajistit co nejvíce očkování co největšímu počtu lidí. .

V opačném případě by se mohla objevit varianta vyhýbající se vakcíně a pak všechna ta tvrdá práce, kterou jsme udělali s očkováním, i kdybychom měli vymyslet posilovací program, bude to opravdu těžké, pokud skončíme s osobou vyhýbající se vakcíně. Spokojenost není v tuto chvíli řešením.

WebMD: Film určitě vyvolá těžké vzpomínky. Je pro vás těžké se na to dívat? Reich: Vidím to jinak – jsem tak úžasně hrdý na to, jak lidé na tuto krizi reagovali. Emoce smutku, strachu, úzkosti se mísí s extrémní radostí z toho, jak naši zaměstnanci reagovali na nejvážnější krizi v jejich životě. Dělali to s inovací, duchem a projevovali takový láskyplný soucit s lidmi, kteří umírali, a také s jejich rodinami. Ano, teoreticky v medicíně bychom mohli vědět, že můžeme být konfrontováni s takovou situací, ale být konfrontován v reálném životě a aby lidé povstali jako oni – to je pro mě tak inspirující.

Pro ukázku filmu se podívejte na trailer tady .

Autor: Dennis Thompson Reportér Dne zdraví

ČTVRTEK, 15. července 2021 (HealthDay News) – Obhájce očkování Ethan Lindenberger, kterému je nyní 20 let, musel počkat do 18 let, aby dostal očkování, o kterém věděl, že ho potřebuje k ochraně svého zdraví.

"Věděl jsem, že když jsem vyrůstal, moje matka byla velmi protivakcinační. Kvůli zákonným omezením jsem se s ní opravdu nesnažil bojovat, aby mě nechala očkovat," vzpomínal Lindenberger. "Věřila, že mě vakcíny mohou zabít, a tak to nebude snadné období."

Děti jako Lindenberger čelí stejnému dilematu v pandemii koronaviru, kdy tlak narůstá, aby bylo očkováno co nejvíce lidí, aby dosáhli stádní imunity proti novému koronaviru. Průzkum provedený v dubnu fórum skinvitalis zjistil, že 52 % amerických náctiletých uvedlo, že by se rádi nechali vystřelit.

Ale v mnoha případech jejich rodiče toto rozhodnutí nemusí podporovat.

To je důvod, proč někteří odborníci nyní argumentují, že státy by měly přehodnotit požadavky na souhlas rodičů pro vakcíny a umožnit dospívajícím, aby se sami rozhodli, pokud jde o očkování.

Mnoho dospívajících "porozumět biologii. Chápou rizika a výhody. A mohou mít rodiče, kteří ne," řekl Dominic Sisti, ředitel programu Scattergood pro aplikovanou etiku behaviorální zdravotní péče na University of Pennsylvania.

"Chceme dát těmto dospívajícím šanci být chráněni. Neměli by čekat, až jim bude 18, aby udělali správnou věc," řekl Sisti.

V nedávném stanovisku v časopise JAMA Pediatrics Sisti a další tvrdili, že dětem ve věku 12 let by mělo být umožněno, aby si samy vybraly vakcínu proti COVID-19.

Jejich argument přichází, když Spojené státy dosáhnou dalšího bodu obratu v pandemické sáze, s rychlým šířením vysoce nakažlivé varianty Delta.

Očkování mladistvých je potřeba k tomu, aby pomohla celé zemi zastavit šíření varianty Delta, protože se ukázalo, že dostupné vakcíny chrání i proti nové variantě.

Průzkum zveřejněný počátkem tohoto měsíce však zjistil, že pouze 56 % rodičů, kteří mají neočkované dospívající, jim plánuje nechat očkovat COVID-19. Průzkum se objevil v týdenní zprávě Morbidity and Mortality Weekly Report, kterou zveřejnilo americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí.

Pokračování

"Tito adolescenti, téměř tito mladí dospělí, by se neměli dostat do situace, kdy jsou vystaveni riziku, kterému lze předejít," řekl Sisti.

Sisti a jeho kolegové tvrdí, že hrstka států již umožňuje nezletilým souhlasit s očkováním, které by mohlo rodičům znepříjemnit život, jako jsou sexuálně přenosné infekce, jako je lidský papilomavirus (HPV) a hepatitida B.

Některé státy dokonce umožňují nezletilým souhlasit s jakýmkoli lékařským zákrokem, včetně vakcín, dodali.

Podle Larissy Morganové, bývalé šéfredaktorky The Regulatory Review na Carey Law School University of Pennsylvania, "To, co navrhujeme, je do značné míry v souladu s tím, co některé státy udělaly, pokud jde o jiné vakcíny. Nezletilí v některých státech mohou souhlasit s různými zdravotnickými službami, které jsou zcela individualizované a dokonce ani neovlivňují veřejné zdraví, přičemž jde o něco, co má mimořádný dopad na veřejné zdraví," řekla o vakcíně COVID-19.

Sisti a Morgan uvedli, že nezletilí ve věku 12 až 14 let by měli mít možnost souhlasit s očkováním za podpory a usnadnění od svých lékařů nebo jiných důvěryhodných dospělých v jejich životě. Rodiče by měli být informováni, pokud by oznámení nepředstavovalo riziko pro dítě.

Teenageři ve věku 15 let a starší by měli mít možnost nechat se očkovat bez souhlasu rodičů nebo oznámení, dodali a poukázali na to, že zákon obecně uznává věk 14 let jako dobu, kdy se rozvíjející se mladé mysli mohou zapojit do kompetentního rozhodování dospělých.

"Vzhledem k tomu, že vakcína COVID má tak vysoký přínos a tak nízké riziko, je velmi přesvědčivým důvodem, proč umožnit dospívajícím dělat to, co je v jejich nejlepším zájmu, když to jejich rodiče nedělají." řekl Sisti. "Jako společnost si myslím, že musíme chránit děti, jejichž rodiče nejsou dostatečně informovaní o bezpečnosti a účinnosti vakcín."

Zadržení oznámení může být důležitým krokem v ochraně dětí, které se rozhodnou jít proti svým lidem a dostat vakcínu.

Lindenberger poznamenal, že někteří teenageři hodně riskují, když vzdorují svým rodičům, aby ochránili své vlastní zdraví.

"Pokud se obáváte vážných následků – vaši rodiče vám nedůvěřují, vaši rodiče vám berou telefon nebo vás vykopnou – jsou to pro některé mladé lidi vážné obavy," Lindenberger řekl a radil dětem, aby si promluvily s rodiči. "Možná počkat a vážně zvážit ty důsledky. Není to tak snadné jako ‚Jděte se nechat očkovat a pak se s tím vypořádejte později‘."

Pokračování

Proočkovanost proti COVID-19 mezi dospívajícími by se také mohla zvýšit tím, že by školní sestry mohly podávat vakcíny, instalovali by se očkovací navigátory, které by dospívajícím pomohly najít bodnutí, které chtějí, a dokonce i tím, že v místních školách budou probíhat rozsáhlé očkovací akce, uvedli Sisti a Morgan.

Cílem toho všeho by bylo "co nejvíce usnadnit, aby měli přístup k očkování způsobem, který je pro ně bezpečný a důvěrný," řekl Sisti.

Více informací

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí má více o vakcínách proti COVID-19 pro děti a dospívající.

ZDROJE: Dominic Sisti, PhD, ředitel, Scattergood Program for the Applied Ethics of Behavioral Health Care, University of Pennsylvania, Philadelphia; Larissa Morgan, JD, šéfredaktorka The Regulatory Review, Carey Law School University of Pennsylvania, Philadelphia; JAMA Pediatrics, 12. července 2021; Týdenní zpráva o nemocnosti a úmrtnosti, 9. července 2021

Novinky WebMD z HealthDay Copyright © 2013-2020 HealthDay. Všechna práva vyhrazena.

2. července 2021 – Vysoce nakažlivá delta varianta nového koronaviru je na pochodu napříč USA, což přiměje i plně očkované lidi, aby se zajímali, zda jsou chráněni před touto novou hrozbou COVID.

Nová data z Velké Británie, kde delta způsobuje téměř všechny nové infekce, jsou v tomto ohledu uklidňující.

Studie ve Spojeném království, která sleduje zdravotnické pracovníky s pravidelným testováním, zjistila, že vakcíny jsou proti této variantě stále vysoce účinné. Po jedné dávce se vakcíny ukázaly jako asi 35% účinné proti získání infekce se znatelnými příznaky a 80% účinné při udržení infikovaných lidí mimo nemocnici. Dvě dávky byly ještě lepší, dosáhly 79% účinnosti proti symptomům a 96% proti nutnosti hospitalizace.

Ale co ten jednodruhový Johnson & Johnsonova vakcína?

Existuje jen málo konkrétních informací o tom, jak tato vakcína obstojí proti deltě. To vedlo některé k obavám, že jejich ochrana nemusí být dostatečná. Dr. Angela Rasmussen, PhD, vlivná viroložka a hlavní vyšetřovatelka organizace Vaccine and Infectious Disease Organization v kanadském Saskatchewanu, nedávno na Twitteru napsala, že má obavy z delty a po jejím singlu J dostane booster mRNA.&J výstřel.

Ve čtvrtek Dr. Anthony Fauci uznal informační mezeru na brífinku COVID v Bílém domě. Řekl právě teď, nepřímé důkazy z vakcíny AstraZeneca, která používá technologii podobnou J&J naznačuje, že i jediný výstřel by měl být stále vysoce ochranný.

“Nyní se díváme na data o neutralizaci a brzy budeme mít další pevná data, která vám zpřístupníme, jakmile k nim dojde,” řekl Fauci.

V prohlášení, Johnson & Johnson také řekl, že „v blízké budoucnosti“ bude sdílet údaje o účinnosti vakcíny proti delta. Mezitím, řekli, lidé, kteří měli jednu dávku J&J vakcína by měla být v klidu.

“Věříme, že jednorázový Johnson.” & Vakcína Johnson COVID-19 bude i nadále nabízet trvalou ochranu a v současné době neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly potřebu podat posilovací dávku,“ uvedli s odkazem na důkazy, že obstála dobře i proti jiným variantám, které se poprvé objevily na jihu. Americe a Jižní Africe.

Velmi rané informace zveřejněné v tiskové zprávě ve čtvrtek také naznačují, že dobré zprávy jsou na cestě. Údaje pocházejí ze studie Sisonke v Jižní Africe, která pravidelně testuje zdravotnické pracovníky očkované Johnsonem & Johnson. Vyšetřovatelé studie říkají, že i když jsou svědky některých průlomových infekcí, 94 % je mírných a 2 % závažných.

Také říkají, že data přicházející příští týden ve vědecké publikaci vrhnou více světla, ale zdá se, že imunitní reakce na J&J výstřel časem sílí.

„Jsem velmi ujištěn, že naprostá většina průlomových infekcí v Sisonke je mírná. Jsme přesvědčeni, že doporučovat přeočkování jinou vakcínou je předčasné,“ uvedla v písemném prohlášení spoluřešitelka Sisonke profesorka Linda-Gail Bekker.

Isaac Bogoch, MD, a odborník na infekční choroby a klinický výzkumník z Toronto General Hospital Research Center je opatrnější. Říká, že pravděpodobně musíme sledovat, co infekce v nadcházejících měsících udělají, abychom věděli, zda lidé potřebují podporu pro Johnsona & Johnson zastřelil.

“Lidé o této záležitosti mluví velmi sebevědomě,” řekl Bogoch. “Nemyslím si, že máme dost informací na to, abychom se mohli rozhodnout, že?” A také je to zodpovědná otázka. Dejme tomu chvilku, budeme vědět, jaké to je ve Spojených státech.”

Pokud jsou vyžadovány posilovací dávky, říká, že USA mají určitě dostatek zásob vakcíny, aby tyto potřeby splnily, což je privilegium, které má jen velmi málo jiných zemí na světě.

14. června 2021 – Většina žen ví, že pití alkoholu během těhotenství může ohrozit plod dříve, než zjistí, že jsou těhotné, a že neexistuje žádné stanovené bezpečné množství během těhotenství.

Ženy možná nevědí, že i mírné pití uprostřed a druhé polovině menstruačního cyklu může snížit šance na úspěšné početí.

Podle nové studie pitného režimu a hladin hormonů v různých fázích měsíce může mírný příjem alkoholu (3-6 nápojů týdně) a silný příjem (více než 6 týdně) během postovulační fáze ženského cyklu narušit delikátní hormonální sekvence potřebná k početí. Vědci také zjistili, že silné pití dříve v ženském cyklu, během ovulace, může také narušit početí.

Zpráva? Pokud chcete dítě, nečekejte na tolik očekávanou zmeškanou menstruaci a omezte pití.

„Poselstvím z naší studie je, že pokud chcete otěhotnět, nepijte více než jeden nápoj denně kdykoli během menstruačního cyklu a během ovulace a po ovulaci si dejte méně než polovinu nápoje. období implantace,“ říká hlavní autorka Kira C. Taylor, PhD, docentka epidemiologie a zdraví populace na University of Louisville v Kentucky.

„Vliv alkoholu na [pravděpodobnost početí] byl podezřelý od 90. let, ale nebyl dostatečně prozkoumán,“ říká Nishath A. Ali, MD, odborný asistent porodnictví a gynekologie na Baylor College of Medicine v Houstonu. “Středním a těžkým pijákům obecně trvá otěhotnění déle a je u nich vyšší riziko, že budou potřebovat vyšetření neplodnosti,” říká.

Již nyní se ženám, které podstupují léčbu neplodnosti, jako je oplodnění in vitro, doporučuje omezit pití.

Studie zveřejněná 9. června v časopise Human Reproduction, zahájená v roce 2017, se zabývala alkoholem a plodností – tedy šancí otěhotnět během jediného menstruačního cyklu. Analyzovala data od 413 žen ve věku 19 až 41 let, které si plnily denní deníky o příjmu alkoholu, včetně počtu a druhu nápojů (pivo, víno nebo likér) po dobu maximálně 19 měsíců sledování.